| Laur_Andrei_2001 a întrebat:

Salut, asta seara am vrut sa-mi curat si eu pcul, totul frumos, am scos placa video, am pus-o la loc si acum nu se mai vede, imi zice ceva de DVI. Am incercat sa o scot si sa o pun iar, am incercat si cu hdmi si nimic, iar cand pornesc pcul mi se stinge si pornests el singur, iar dupa un timp se stinge si porneste iar, sunt foarte demoralizat deoarece nu am bani sa-l fac.

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa vezi daca iti porneste pe placa video integrata, daca face la fel si acolo posibil sa fie placa de baza, daca acolo iti merge, posibil sa fie placa video. Sunt multe variante.

| Laur_Andrei_2001 explică (pentru CM7YRE):

Pe plCa video imi zice ceca de DVI, iar placa integrata n o gaseste

| CM7YRE a răspuns (pentru Laur_Andrei_2001):

Placa integrata merge doar daca scoti placa video dedicata, si daca ai alimentarea corecta.

| Laur_Andrei_2001 explică (pentru CM7YRE):

Cum adica sa o scot? Sa o scot din socket?

| CM7YRE a răspuns (pentru Laur_Andrei_2001):

Logic.

| IIIshaneIII a răspuns:

Ai scot unitatea din priza inainte sa demontezi piesele?