| nelutu1 a întrebat:

Salut astazi am instalat Windows 7 Ultimate pe 64bit dar nu stiu de ce nu am optiunea de 64bit la setarile de aspect. Mentionez ca eu aveam instalat din fabrica windows vista home basic de 32bit. Pe windows 7 mi se instaleaza toate updateurile pe 64bit dar nu imi arata decat 32bit sau 16bit. In evaluarea sistemului de pe windows vista scrie ca am sistemul compatibil cu 64bit. Ce as putea sa fac sa adaug 64bit in optiunile de aspect. Astept raspunsurile voastre. Dau funda la cel mai bun raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Alea sunt culorile si la windows nu pot fi mai mult de 32 de biti (32 inseamna 2 la puterea 32 care inseamna culorile totale). 64 biti se refera la procesor (care inseamna ca poate face calcule cu numere de ordinul 2 la puterea 64)

| nelutu1 explică (pentru al3xander):

OK multumesc ca mai lamurit. Pentru ca eu am crezut ca trebuie sa imi apara si acolo 64bit. La propietati cand dau imi apare windows 7 ultimate 64bit. Nu am mai avut 64 bit pana acum si de asta nu am stiut. Salut

| al3xander a răspuns (pentru nelutu1):

Pentru nimic. numai bine!