| gigel007 a întrebat:

Astazi mi-am achizitionat un laptop HP 250 G3. Am instalat windows-ul, driverele si m-am conectat la internet prin wifi eu fiind in camera unde am rooterul de wifi. Apoi cand am plecat in alta camera mi-au mai ramas 2 liniute de semnal si a aparut un semn al exclamarii peste semnal. Am observat ca de fiecare data cand ma apropii de rooter dispare semnul exclamarii si ma pot conecta. Ce as putea face, va rog. Dau Funda

P.S.: Cu telefonul prind semnal de la rooter din acea camera chiar foarte bine.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde de placa de retea wireless, unele sunt mai performante, altele mai putin!

| dannyel86 a răspuns:

Telefonul are o tehnologie (din cate inteleg, mai avansata), laptopul detine alta tehnologie. Tocmai de aceea semnalul e diferit in aceleasi conditii, pe produse diferite. Nu router-ul e de vina, ci e vorba de puterea de captare a semnalului de catre fiecare dispozitiv. Ori stai in zona router-ului cu laptopul, pentru a avea semnal, ori pui router wireless in camera pe care o doresti.

| gelu1970 a răspuns:

Ai instalat driverele fabricantului sau cele ce vin incluse in windows?

| CPAElites a răspuns:

Cumperi o antena wifi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai apropia de "rooter"!