| Mihai99182 a întrebat:

Astazi mi-am bagat net de la digi si cei care au venit nu au mai stat sa imi instaleze routerul. L-am facut eu pentru ca nu e mare inginerie si imi merge wireless-ul dar pe pc nu merge. Am stins calculatorul iar dupa 2 ore l-am aprins si mergea. Acum i-am dat iar un restart si tot nu merge, nu am atins fire nimic, sunt conectate cum trebuie, ce are? De ce nu merge netul doar pe pc? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vezi driverul plăcii de rețea

4 răspunsuri:
| blonyx666 a răspuns:

Ai adaptor wireless? Sau te-ai conectat direct la net?

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai si alte configurari prioritare de retea, stabilite anterior.
Intra la Retele (Networks) si sterge toate conexiunile de retea de internet prin placa de retea (mai putin cele de retele locale, gen Bluetooth etc.).
Dupa restartare, sistemul va genera o noua conexiune cu router-ul, cu IP automat. Marcheaza aceasta conexiune ca prioritara pentru placa de retea.

| Mihai99182 explică (pentru sierra1):

Asta a fost rezolvarea. Chiar daca nu am citit o de aici si am facut o din capul meu. Era ultima varianta, altceva nu avea de la ce sa fie. Dar tot nu inteleg cum a mers atunci cateva minute fara driver.

| sierra1 a răspuns (pentru Mihai99182):

W10 autoincarcă drivere utile