| TnyBZ a întrebat:

Astazi mi-am scapat telefonul in apa, l-am scos imediat, iar dupa aceea aveam apa in difuzor, a disparut, apoi imi intrase pe modul de casti, am bagat un servetel in slotul de jack, si a disparut. Am vazut ca totul functioneaza, eram bucuros, iar cand deschid camera, vad ca nu mai citeste camera, pe absolut nici o aplicatie. Telefonul este unibody, un Asus Zenfone 3 Ze520KL. Ce poate sa fi patit, si cum sa rezolv?

Răspuns Câştigător
| Razvan1lol a răspuns:

Mama mai, dar trebuia sa il pui imediat in orez. Chiar daca suna dubios, e cea mai buna metoda de a-ti salva telefonul. Am patit si eu, si am incercat si eu orezul. si a mers

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Stinge-l, pune cartela in altul si lasa-l cateva zile la uscat, pe un calorifer.

| gelu1970 a răspuns:

48 de ore intr-un bol cu orez.
daca nu l-ai nenorocit inca poate ai norocul sa mai porneasca.

| NicolaMaria02 a răspuns:

Pune telefonul in orez, dar prima data trebuie scoasa bateria si pusa si ea tot in orez. Tine asa cam in jur de o saptamana telefonul si bateria si apoi isi revine.

| TnyBZ explică (pentru NicolaMaria02):

Nu am cum sa scot bateria. E unibody. L-am pus in orez de cand am facut postarea... sa vedem, poate e ok.