| Petrescu_Florian_1997 a întrebat:

Astazi mi-am stricat laptopul,nu conteaza cum,si e "putin" cam mort...
Problema mea este ca familia mea nu isi poate permite unul nou,mama stie,dar nu i-am spus tatalui meu pentru ca imi este frica sa nu ma certe,el este mai exigent dar este un tata excelent, dar e foarte suparat si stresat din cauza baniilor care nu ajung.Nu vreau sa il repar pt. Ca este foarte vechi si nu prea poti face nimic pe el.Cum pot sa ii spun, ca sa nu ma certe? Un sfat?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Cum ti-ai stricat laptop-ul? L-ai scapat pe jos? Atunci poate a fost un accident. Daca pur si simplu ai vrut sa vezi daca planeaza si ai vrut sa calculezi suprafata portanta printr-un experiment atunci chiar ca-i vina ta. Reparatia oricum poate costa cat nu merita, stai linistit, mai ales daca are mai mult de 4-5 ani. Explica-i ca a fost neintentionat, un accident, pentru ca la urma urmei iti folosea, mai mult sau mai putin (macar dadea lumina pe intuneric happy ).

| darrio2007 a răspuns:

Ii spui pur si simplu.Mai bine decat sa afle el singur mai tarziu.

| CPAElites a răspuns:

Poate fi reparat!
Spune-mi ce a patit...

| blAster85 a răspuns:

Daca nu l-ai deteriorat estetic vorbind atunci poti spune ca e ceva intern cu vreun hardware, spui si u ca s-a ars ceva(daca nu se pricepe tatal tau ca daca se pricepe...)

| Petrescu_Florian_1997 explică:

Nu are nimic exteriorul.Nu e scapat sau spart sau altceva

| lplostonyou a răspuns:

Bla,bla,bla,povesti,spune mai concret ce are laptopul tau,ce simptome are poate putem sa te ajutam,poate e ceva legat de partea de software, care se mai poate remedia, daca e ceva legat de hardware, acolo lucrurile sunt un pic mai complicate, fii mai explicit un pic te rog.Acum sa fim seriosi, si tu daca ai fii in locul tatalui tau, iar fiul tau si-ar strica laptopul cred ca nici tu ca parinte nu te-ai prea bucura de lucrul asta, nu?