| anonim_4396 a întrebat:

Astazi navigam pe internet si am dat de un site care avea cica link-uri pe deep web.
Intru, ma uit putin si din greseala accesez unul.
Vazand ca mi se conecteaza la site, il inchid repede.
Ce credeti, ma pot infecta cu vreun malware?
Mentionez ca eram pe Linux(Ubuntu), dar totusi ma sperie gandul la vreun keylogger sau alt malware, si din acest motiv nu m-am logat pe niciun site de atunci.
Multumesc!

Răspuns Câştigător

Pe Linux nu exista virusi si pentru a accesa Deep Web ai nevoie de Tor. Nu poti sa intri cu un browser obisnuit pe Deep Web. Prin urmare nu s-a intamplat nimic. Poti sa navighezi linistit.

2 răspunsuri:
| Mardari_Bogdan_2000 a răspuns:

Pentru a intra pe deep web îți trebuie un browser special. Vezi pe Youtube la canalul Tutoriale Gratuite.

| David1331 a răspuns:

Îți trebuie TOR