| Broadband a întrebat:

Salut
ati patit asa ceva: cateodata cand procesorul e full, adica e la 100%, hdd face un tacanit, se opreste si porneste automat, se aude cum se opreste din turatii si dupa iar pornesc, precizez ca nu se stinge nimic, calculatorul merge in continuare,
hdd e maxtor de 250gb. are 1 an.

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Hardul se inchide automat cand este suprasolicitat pentru a nu se arde. In cazul tau isi da un restart pentru a mai inchide din procese. Iti recomand sa iti scanezi calculatorul de virusi ca e posibil sa ai virusi care sa iti incarce procesorul cu procese inutile. Eu am schimbat hardul acum o saptamana dupa ce m-a tinut cam 4 ani cam din aceleasi motive...a inceput sa imi ingreuneze calculatorul si sa isi dea restart facand calculatorul sa se blocheze pana isi revenea el...Succes

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Reinstaleaza windowsu

| MenInShadow a răspuns:

Ai grija, se poate arde. E supra incarcat, ia-o mai usor, ca ti se arde. Daca nu, schimba-l, ca daca are 1 an, e uzat de destul timp, asa ca nu ma mira ca face asa cheestii happy funda?:X

| BlueR a răspuns:

Si la mine face asa, da' la mine hardu' e vechi. Tot 250 gb are. Intrebarea e de ce face asa? Probabil de la vechimea hardului, rotatia slaba, incompatibilitate, etc.