| Steve9999 a întrebat:

Atunci cand ma joc pe laptop si este,, plugged in" folosesc si bateria/acumulatorul? Adică sa se strice bateria și durata ei cand nu e la încărcat laptopul sa scadă?

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu are nimic, asa au fost concepute laptopurile, joaca-te linistit. Unele branduri(nu stiu daca toate) de ex: Asus, are o aplicatie care opreste incarcarea bateriei la 80%. Cauta si pentru laptopul tau

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu are nicio treabă bateria când lucrezi cu încărcătorul băgat în priză ȘI în laptop.

| Steve9999 explică (pentru mihai69):

Deci asta înseamnă că atunci când voi avea nevoie sa plec cu laptopul la liceu sau asa nu va avea o durâtă mai mica bateria, nu?

| mihai69 a răspuns (pentru Steve9999):

Nici vorbă.

| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei sa te tina bateria mai mult o scoti atunci cand e bagat la priza si o folosesti doar cand nu e la incarcat.

| Steve9999 explică (pentru Wr3nch):

Da dar bateria e închisă cu șuruburi si daca o scot pierd garantiasad

| Ancaa26 a răspuns:

Da ii scade durata de viata