| Tavy201 a întrebat:

Aveam in tableta (Galaxy Tab 2 7") un card microsd Kingston de 8GB, pe care aveam datele de la GPS iGO. Acum cateva zile, am avut nevoie de GPS si cand sa-l deschid, imi spunea ca nu este introdus cardul de memorie cu datele aplicatiei. Cand deschid File Explorer-ul am vazut ca nici nu mi-l mai detecta. Dupa, am incercat si in telefon. Acelasi lucru, nu mi-l detecta. Ce pot sa fac ca sa il "repar", eventual fara sa pierd nimic din el? Funda big grin

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Incearca sa il bagi intr-un card reader, daca nici cu calculatorul nu il mai citesti, e pierdut, softul vorbesc, cardul poate isi revine prin formatare. Dar softul nu.

| al3xander a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat odata (tot la galaxy tab 2 7.0) si am restartat tableta si a functionat tot cum trebuie (a fost o eroare de soft). problema este ca la tine posibil ca acel card s-a defectat si numai ai ce sa-i faci, imi pare rau.