| nashu40 a întrebat:

Aveam instalat in calculator OpenOffice si am avut nevoie si de Word. Am instalat Wordul, dar acum cand dau click dreapta, le nwe nu-mi mai apare si "create a word document", apare doar "create open office document"., Cum fac sa-mi apara din nou "create word document"?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Open Office are un program Word compatibil cu pachetul Microsoft Office. Poti redacta textul in pachetul gratuit, iar orice editor de text il va deschide fara probleme.
Daca vrei sa introduci si softul Word in meniul din click dreapta, va trebui sa urmaresti instructiunile de mai jos:
https://www.youtube.com/watch?v=5nX7Iy6JJZg