| Zinv a întrebat:

Salut!
Aveti idee daca exista ca un fel de stick (sau ceva asemanator) care sa dea semnal la tv cu mufa coaxiala. Cum se numeste?

3 răspunsuri:
| Vasilicamosbatran a răspuns:

Google chromecast 3

Bula
| Bula a răspuns:

Au existat asemenea aparate, DAR puteau vizualiza doar anumite standarde de semnal TV (PAL sau NTSC). Acele aparate contneau un modulator pentru semnalul TV, care intra prin mufa de antena.

Majoritatea acelor aparate a disparut dupa introducerea sistemului Euroscart si/sau RGB. Aceste aparate nu mai foloseau parte de radiofrecventa, ci transmiteau semnalul video si audio (analogic) direct in televizor.
In ziua de azi, televizoarele moderne pot reda fisierele media, direct prin conectarea stick-ului de memorie, cu calitate. mult mai buna decat un TV "obisnuit".

| Lukasssz a răspuns:

Subscriu la ce a zis Bula.