| laeimbrea a întrebat:

Salut, aveți idee dacă pot sa reglez imprimanta sa nu mai scoată printul pe foaie cu asa mult tuș?
Am scos niște foi care au un cod și trebuie scanat și nu se scanează din cauza ca este prea mult tuș.....nu știu ce sa ii fac.
Aveți idei?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia-i defectiune nu reglare. Trebuie trimisa in service!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Imprimanta o duci la servis sa o faca ei nu te baga tu sa reglezi ca o strici, nu stii ce sa reglezi nu esti specialist.

| cristimihailov a răspuns:

Pune o foaie de calitate mai buna...

| halogen001 a răspuns:

Se poate face imaginea acelui cod cu gri in loc de negru. Se mareste luminozitatea imaginii intr-un program cum e irfanview sau orice alt program care poate modifica luminozitatea pana cand negrul devine un gri mai inchis sau mai deschis si atunci imprimanta nu va mai da drumul la asa de multa cerneala.

| WhiteLife a răspuns:

Salvezi sau convertesti documentul in PDF si apoi il deschizi cu Adobe. Cand dai la imprimare, in dreapta sus, poti bifa optiune de a economisi toner si apare un mesaj cum ca se face economie de 15%.

| LuxLucis a răspuns:

Toti au dat un raspuns complicat, dar e unul simplu.
Toate imprimantele au printare cu toner saver. Cand dai printare cauta prin optiunile de acolo ca sa bifezi aceasta optiune. Ia tate ferestrele la rand pentru ca butonul respectiv apare diferit la fiecare imprimanta. Nu e in acelasi loc la toate.
Nu trebuie sa te chinui cu pdfuri sau cu editari de imagini, ci direct din optiunile de printare.