| Cristi112 a întrebat:

Aveti idee de ce laptop-ul meu (de curând achizitionat) se blocheaza mai mereu? Spre exemplu dupa ce il aprind si vreau sa intru pe google chrome mi se blocheaza vreo 5 minute, nu cred ca este normal sa faca asa. Aveti mai jos specificatiile laptopului! Multumesc. https://altex.ro/......AP4MF94EA/

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In ordinea probabilitatii:
1. Instalare incorecta/incompleta;
2. Defect hardware.

Pentru navigat pe Internet laptop-ul acesta este racheta, NU are voie sa se miste prost.

| gogu220 a răspuns:

Dacă zici că e achiziţie nouă, fuga cu el la garanţie, poate reuşeşti să ţi-l schimbe.

| CM7YRE a răspuns:

Vezi in task manager ce-ti mananca ramii, hdd-ul etc. Cel mai probabil e hdd 100%, nu e optimizat/instalat bine windows-ul, http://www.drivereasy.com/knowledge/100-disk-usage-windows-10-fixed/ si multe altele. Trebuie sa le iei pe rand. Poate fi din software : actualizare, incercare diverse programe, drivere sau din hardware (slabe sanse): temperatura mare in procesor, placa video, poate chiar hdd "pe moarte" (nu conteaza ca e nou sau vechi, important e sa verifici si sa elimini fiecare componenta in parte, sa vezi de unde e)

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai instalat Windows 10, atunci asteapta cu mare rabdare pana ce-si termina acualizarile, la fiecare pornire.
Daca nu vrei sa astepti, atunci scoate optiunile de actualizare automata si veiface doar manual, suficient o data la 2-3 luni.
.