| iMihai98 a întrebat:

Salut, azi am incercat sa conectez un stick la tv, am bagat sticku, tvu l-a detectat, dar nu aparea niciun film (apareau in schimb folderele) chiar daca am bagat acelasi film cu diferite extensii avi, mp4, mkv aveti idee de ce si ce as putea face?
Dupa ce l-am bagat direct in tv am incercat sa-l bag si in decodor sa vad daca merge, acolo l-a detectat, imi arata cat este de plin, dar tot nu imi arata vreun film, aveti idee ce i-as putea face?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca format mpg, recunoscut de majoritatea playerelor (inclusiv cele vechi)!
Nu e suficient sa schimbi extensia, ci trebuie sa convertesti filmarea in formatul dorit!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca l pe alt televizor si vezi daca la fel face, daca pe alt televizor merge, atunci televizorul tau nu suporta formatul mp4 o fi mai vechi televizorul.

| mihai69 a răspuns:

Ai citit manualul? Televizorul tău știe să redea conținut media? sau are ieșire pentru memorie externă doar pentru funcții proprii (înregistrare, time shift etc.)?

| Brizbriz a răspuns:

Extensia spune care e formatul video
in afara de mpg/mpeg/vob tot restul pot sa aiba o varietate de codecuri, indiferent de extensie (chiar si avi, cu toate ca in teorie, aproape intotdeauna e divx)
iar majoritatea in ziua de azi sunt x264, mai nou chiar x265, iar un tv destul de vechi, s-ar putea sa nu stie codecurile astea