| anonimulxxxhd a întrebat:

Salut
Azi cand am pornit pc-ul mi-a aparut bsod ecranul ala albastru dar el nu dispare si nici nu se restarteaza pc-ul ramane asa
Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Atunci cand apare bsod, ori ramane pe ecran, ceea ce e bine, pentru ca poti scrie codul de eroare care a generat problema, ori isi da restart imediat, dar nu ai timp sa citesti informatiile afisate. Cand apare bsod si nu dispare, se da restart pentru a reporni sistemul.
Explicatia erorii afisate e disponibila pe net si astfel poti afla daca e vorba de sistemul de operare, drivere, ori la mijloc e o problema hardware, adica legata de piesele din sistem.

2 răspunsuri:
| thedarkangel94 a răspuns:

An cel mai rau caz refati windous-ul e o eroare care si mie mi-a aparut.

| K0sti a răspuns:

Pai si scrie acolo care e problema, nu cauti eroarea sa vezi despre ce e vorba, sau vrei sa ti-o cautam noi?