| xdan18 a întrebat:

Salut, azi când am vrut sa intru pe pc, mi-a apărut că se repara ceva erori de disk. L-am lăsat și după, mi-a aparut ceva eroare 0xc00000e9. De la ce ar putea fi? Va spun că am scos cablurile de la hdd și le-am pus înapoi, și tot nimic.

2 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Fa o resetare de CMOS. Muta switch-ul la reset daca ai, daca nu, scoate bateria de pe placa de baza si astepata 30 de secunde inainte sa o pui la loc(nu folosi nimic metalic sa scoti bateria). Alternativ, poti intra in Bios(f9 sau f11) si dai de acolo reset.