| cherychery a întrebat:

Azi mi-a venit noua mea placa video, o Placa Video MSI GeForce 9400 GT, 1GB DDR2-128Bit. Toate bune am luat-o am bagat-o in pc, am pornit pc-ul. colerul placi se invarte dar, pc-ul nu mi-o detecteaza, trebuie sa conectez vreun cablu ceva la ea?, trebuie sa instalez driverele placi? (mentionez ca nu am cd-ul cu diverele )sau trebuie sa dezactivez placa mea integrata de 256 mb?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sigur nu calatoresti din trecut ca sa pui intrebarea asta? De ce draq ai da bani pe junghiul ala cand ai deja integrata? Ca sa iti raspund totusi la intrebare, in principiu nu are de ce sa nu mearga. Alimentare suplimentara 99% ca nu are, deci ar trebui sa fie totul ok. Driverele le iei frumos de pe net, dooh!

| cherychery explică (pentru KodrutZ):

Nu le gasesc pe net?

| KodrutZ a răspuns (pentru cherychery):

NVIDIA.com e asa, la sanchi, nu?

| cherychery explică (pentru KodrutZ):

Deci sa inteleg ca trebuie sa instalez doar driverele nu? nu mai trebuie altceva

| KodrutZ a răspuns (pentru cherychery):

Sa spui tatal nostru de 3 ori si sa pui un pomelnic la cea mai apropiata biserica.

| cherychery explică (pentru KodrutZ):

Eu am pus o intrebare daca vrei frumos sa ajuti, fa-o politicos!

| KodrutZ a răspuns (pentru cherychery):

Muieti is posmagii? Ti-am raspuns. Vrei sa intru prin teamviewer sa ti le instalez eu? Sigur, 10 EUR cu plata in avans, ca sa nu zici ca sunt rau ca de obicei iau de la 20 in sus.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru cherychery):

Cherychery, cum sa iti spun eu, domnul KodrutZ este cat se poate de politicos in raspunsurile pe care le ofera, nu numai atat dar tot ce spune este adevarat.

| MadLife a răspuns:

Sigur ai băgat alimentarea bine?

| cherychery explică (pentru MadLife):

Nu am nici un cablu la ea, iar cel de la monitor daca il conectez la placa imi face ecranul negru ca si cum ar fi stins

| Craft_Adi_1992 a răspuns:

Depinde:
1)Daca ai windows 8 trebuie sa iti fie automat instalate driverele.
2)Daca placa de baza suporta doua placi video ''activate'' simultan atunci este problema cu windows-ul, daca nu ...atunci de ce ai bagat doua placi video intr-o placa de baza?
3)Trebuie neaparat sa ai bagat cablul VGA/DVI/HDMI (depinde de monitorul pe care-l ai )