| SpikeSpigel a întrebat:

Azi mi a venit pasta termo conductoare si am o mica problema cu cooler ul de la procesor. nu am cum sa l scot. Am niste pini albi, care pur si simplu merg doar apasati si atat. Au un arc care sa ii tina sa nu iasa si nu prea am cum sa ii scot, am nevoie de ajutorul vostru daca stiti cum ii pot scoate. Va las o poza mai jos sa intelegeti despre ce este vorba.

http://imgur.com/jU9pZLs

9 răspunsuri:
| Munteanu_Cristian_1975 a răspuns:

Mai degaba sunt capace la ceva ce e ascuns sub ele. ai incercar sa invarti in sensul invers al ceasului in timp ce invarti? la 90 de grade ar trebui sa-si dea drumul

| K0sti a răspuns:

Bai fratilor, lasati-va de meserie, nu stricati ce au construit altii...
Daca nu esti in stare sa scoti niste ancore de plastic...e clar!
Ia uita-te pe spatele placii si vezi cum sunt ancorele alea bagate! Grea tehnologia asta!

| SpikeSpigel explică (pentru K0sti):

Domnule destept, m am uitat pe spate. Singura cale de a le scoate este sa le tai, nu merg rotite sau orice altceva, nu este prima pasta pe care o pun si clar nici primul cooler pe care l montez. Este pur si simplu un plastic care este impins in jos sa nu fie deschis de un arc. Am pus o intrebare, vreau un raspuns, daca esti mai rau ca una pe ciclu, du te si te culca, nu te apuca sa dai fite.

| SpikeSpigel explică (pentru Munteanu_Cristian_1975):

I am rotit de destule ori, este un plastic impins de un arc in jos si doua picioruse in fiecare parte fortate sa stea deschise. singura modalitate este ori sa scot arcu si dupa trebuie sa fie mai usor sau sa le tai.

| K0sti a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Bai putache, inca o data, daca nu esti in stare sa scoti doua ancore de plastic, du-te la un service, nu te apuca sa strici placa! Alea se scot extrem de simplu, doar trebuie sa te uiti pe spate si sa-ti pui mintea la contributie! Ai nevoie doar de o pensa sau un cleste cu varfuri plate! Repet, extrem de simplu!

| SpikeSpigel explică (pentru K0sti):

Extrem de simplu, pacat ca este a 3 a oara cand incerc cu un patent happy

| K0sti a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Am scos zeci de ancore din alea de plastic, asa ca...stiu ce vorbesc!

| SpikeSpigel explică (pentru K0sti):

Nop, nu am cum sa stramb plasticul, am incercat de destule ori.

| K0sti a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Pai cine a spus ca trebuie sa-l strambi?