| iGoxi a întrebat:

Azi,parintii mi-au cumparat o pereche de ochelari VR (nu scrie nici unde firma,dar scrie mare pe ei "VR PRO").Am o problema,am luat aplicatii cu sacu,pe ytb, etc dar tot timpul cand pun telefonul si misc capul videoclipul nu se misca, de ce?(cu toate ca imi spune sa misc capul). Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Din păcate da... nu are giroscop. Am şi un J5 2016 şi am găsit totuşi multe aplicații VR compatibile cu el. Deci distracție plăcută! Marele minus al lui J5 este mica sa rezoluție, care nu e bună pentru VR.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai nu stiu ce senzor la telefon sa mearga...ce telefon ai?

| iGoxi explică (pentru anonim_4396):

Samsung galaxy j5 2016

| SonicAndrei a răspuns:

Ochelarii VR sunt doar o carcasă de plastic cu lentile în care aşezi telefonul. Probabil aplicația e responsabilă pentru că nu mişcă videoclipul. Încearcă acest VR Roller Coaster şi vezi dacă aici se mişcă imaginea (la mine nu sunt probleme): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frag.vrrollercoaster

| iGoxi explică (pentru SonicAndrei):

Am aflat... Nu am senzorul ala "gyroscop" sau cum se mai numea.

| SonicAndrei a răspuns (pentru iGoxi):

Din păcate da... nu are giroscop. Am şi un J5 2016 şi am găsit totuşi multe aplicații VR compatibile cu el. Deci distracție plăcută! Marele minus al lui J5 este mica sa rezoluție, care nu e bună pentru VR.