| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Azi stăteam în pat când aud acumulatorul de la laptop ca face 2-3 pocnituri (și am văzut o flama cred + mirosul de după).

Să îl bag în laptop sau nu?
As vrea sa vad dacă mai merge?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Verificarea se face cu un multimetru de catre un om priceput. Altfel risti sa distrugi si laptopul.

| antimulte a răspuns:

Daca se poate scoate din laptop, pana nu il verifici la un service ceva, mai bine foloseste laptopul pus la incarcator.

| AwGenetix a răspuns:

Ai nevoie de alt acumulator, nu mai ai ce sa faci la electronisti.
Acumulatorul a scazut prea mult in tensiune, si s-a distrus.