| ReedMaan a întrebat:

Salut baieti, am windows xp si wireless conectat la el dar nu am net pe pc. Recent am observat ca pe pc nu sunt conectat la contul de rds. Am dat pe create new connection, create manually si cand sa apas pe connecting using a broadband connection that requires a user name and password este blocat. Primele 2variante nu le pot bifa. Si daca dau pe a3a nu se intampla nimic. Aveti vreo idee ce as putea sa fac? Sau macar lasati-mi un număr de asistentade la rrds. Mulțumesc. Dau si funda.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Cei de la rds nu ofera supot pentru router wireles numai daca sunt de la ei cumparate. Wirelesu este configurat bine. intra pe un browser scrie ip ruterului sa enter, scrie user si parola la ruter si intri in setarile lui la PPOE scrii user si parola de la rds si o sa se conecteze.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva nu este instalat ceva driver?
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player.