| TheTiger a întrebat:

Salut.Banuiesc ca majoritatea ati auzit de bitcoin.Acum am o întrebare
Am auzit ca unii baga la altii in calculatoare printrun virus 'Bitcoins famer'.Am auzit de asemenea ca altii fac bani prin Bitcoin.
Deci, întrebarea mea este:
Ce este Bitcoin si cum poti face bani prin el?
Dau funda

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Bitcoin este o moneda virtuala, si sunt unele companii care schimba acesti bitcoini in bani reali.
Ideea e ca treaba merge foarte bine deoarece algoritmul folosit la criptarea de la bitcoin este extrem de puternic(asemanator cu algoritmul folosit la ps3, motiv pentru care de de 3-4 ani tot nu apare o modare prin soft). Si deoarece hacker-i nu pot sa faca nimic, sunt nevoiti sa faca altceva daca vor sa castige. Anume sa infecteze calculatoare sa proceseze pentru ei. Acesti bitcoini de obicei se obtin doar din puterea de la gpu(in special radeon-ul are avantaj imens fata de nVIDIA). SA mentionez ca daca nu ai o placa video perofrmanta, nu are sens sa iti bati capul, deoarece o sa iesi pe minus daca e sa calculezi consumul de energie. Deci daca ai o placa video gen radeon r7 270X 280 280x 290 etc, atunci merita, dar castigul o sa fie fff mic. Cei care fac asta au de obicei sute de placi. https://www.youtube.com/results?search_query=bitcoin+mining+rig

| GabrielGL a răspuns (pentru sltlp):

Daca vrei sunt site-uri de bitcoin mining investesti si ei iti dau investitia plus castig asta de investitie sunt site-uri ce sunt de 4 ani dar atentie si la spamuri de site-uri, eu am investit in mining cloud si am iesit pe plus dar trebuie sa analizezi piata site-urile etk daca esti interesat de site-uri uite cateva.....https://www.genesis-mining.com/a/1431066 sau https://hashflare.io/r/6BFA91A0 si ar mai fii cateva care dau sigur

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Lasa bitcoinul. Ca nu are viitor. Bancile europene nu il recunosc. In plus nu exista legislatie pe partea asta.

Daca tot tii neaparat sa faci ceva, fa ceva din care sa si castigi.

| alin16y a răspuns:

Prea tarziu amice, era candva profitabil pentru utilizatorii obisnuiti dar acum nu mai e, o sa iesi cel mult pe '0 in termen scurt si pe '-' in termen mediu si lung.