| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, ca sa conectez o Plasma LG care nu e smart, cu un Laptop Lenovo Ideapad 330ikb de ce fel de cablu am nevoie?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca laptopul tau are port hdmi, achizitionarea unui cablu hdmi (tata-tata) e suficienta pentru ca imaginea de pe laptop sa apara pe ecranul televizorului.
La fel daca ambele dispozitive au port vga (iti trebuie doar cablu de conectare intre ele: vga-vga).
Daca laptopul tau are port vga, iar televizorul doar port hdmi, atunci ai nevoie de un adaptor vga-hdmi (si nu invers), care sa faca aceasta conversie.

Ca sa-ti faci o idee, iata un link cu un astfel de dispozitiv (testat chiar de mine).
https://www.emag.ro/......DSX8V7BBM/

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

LG ce model? In general ai putea utiliza hdmi, sau un convertor hdmi (asta ai cel mai sigur la laptop, sigur n-ai vga) la ce input ai la tv.

| sierra1 a răspuns:

Hdmi sau vga, depinde de ce ai

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să o conectezi cu un cablu hdmi.