| anonim_4396 a întrebat:

ca sa instalez un router wireless, imi trebuie neaparat modem? eu am cablu direct in unitate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti trebuie modem ci doar un adaptor wireless, pc-urile, de regula, nu au wireless incorporat, asa cum au laptop-urile.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Nu pot inlocui adaptorul wireles cu un calbu ethernet?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca se poate conecta pc-ul la router si cu cablu dar atunci pentru ce-ti trebuie router?

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Telefon si tableta. stau la casa si nu-mi place sa stau atarnat prin porti la oameni, casa imi actualizez 2 aplicatii.

5 răspunsuri:
| AlinaSGabriel a răspuns:

Nu. Nu iti trebuie neaparat modem, am si eu wireles si nu. In acel router bagi cablul de l internet.....si cam atat stiu.happy