| dinuiulian a întrebat:

Salut,
Calculatorul îmi funcționează haotic - uneori pornește, alteori nu. Programele se deschid greu, iar de multe ori apar erori.
Aș prefera dacă se poate să vină cineva la domiciliul meu pentru a vedea despre ce este vorba, pentru a remedia problema.
Cunoașteți persoane de încredere care se ocupă cu acest lucru? Ați încercat să chemați pe cineva? Recomandări?

Răspuns Câştigător
| adrianmihailescu a răspuns:

Te salut, Iulian!

Problema identica. Am cautat pe google numere de telefon si am apelat la persoana de care mi-a placut. La fel poti face si tu.
Recomandarile nu iti garanteaza neaparat seriozitatea persoanei.
Totusi, daca vrei sa afli daca au fost ok, iti pot spune ca eu am apelat la o firma de reparatii la domiciliu www.reparatii-la-domiciliu.ro si am fost super multumit.
Oricum, suna tu, explica problema si vezi punctul lor de vedere.

O zi buna!

9 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

De ce tu nu esti in stare sal pui pe piceoare

| Ironwin a răspuns:

Si tu stai in localitatea? Daca erai vecin cu mine veneam eu, dar asa...happy

| dinuiulian explică (pentru Ironwin):

Profilul este public. Sunt din București.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand numere de telefon deoarece e sansa sa pici la escroci (indiferent ca-i la domiciliu, de parca mie nu mi le-a stricat de neindemanatici). Toata lumea are un prieten care poate face, dar eu iti zic ca mersul greu e or de la praf or de la virus. Add friend si explica-mi cum face deoarece sunt foarte bun la gasit rapid rezultate pe Google.

| RAY a răspuns:

Eu lucru ca asa ceva dar sunt din tm, nu stiu ce specialisti sunt pe acolo in orice caz suna pe cineva care are anuntul promovat pe olx, multi vin si fac aiurea apoi te baga la ignor, sunt destui prostavani de astia., trebuie vazute multe

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai grija pe cine chemi, eu unu ofer garantie plus ajutor la distanta., faza cu prieteni uni fac mai mult rau decat bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Totusi daca e chestie software (cum patesc la multi), se rezolva rapid, eu le iau cam tot timpul 40 lei prin TeamViewer si le repar, multi, cei mai multi au AdWare si le merge greu cand cauta ceva deoarece au prea multe reclame si le umple RAM-ul (majoritatea au doar 2GB cu Win7 pe 64-bit instalat la magazin).

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De asa pc urii ai parte, aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Se mai intampla... Eu nu inteleg unde se mai gasesc virusii respectivi, adica am patit atatea cu trojani si ransom (si i-am scos lejer), dar virusi d-aia slabi ca NewFolder.exe si toolbaruri, habar nu am de unde i-au gasit... Am facut chiar un mic programel in VB si scoate newfolder.exe, restul daca dai cu Revo si cu CCleaner i-ai dat jos permanent.