| anonim_4396 a întrebat:

Căldura verii poate afecta încărcarea tabletei? Fiindcă de ceva timp am tot observat ca timpul de încărcare s-a dublat, folosind acelaşi încărcător şi aceaşi priză. Dacă nu e căldură, care e problema? Cum pot să fac să se încarce mai repede?
P.S.:La mine în casă sunt 30°.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La priza treuie sa ai tensiunea ( Volti ), intre 195 V si 250 V. Dar daca scade sub 180V se intampla exact ce te deranjeaza pe tine - incarca greu

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Tensiunea furnizata de reteaua electrica ai masurat?

| GigiCelMaiPeste a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu, habar-n-am cum se măsoară si ce e aia, am 11 ani.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GigiCelMaiPeste):

La priza treuie sa ai tensiunea ( Volti ), intre 195 V si 250 V. Dar daca scade sub 180V se intampla exact ce te deranjeaza pe tine - incarca greu