| Alphahkbg a întrebat:

Salut, cam cat ar costa scoaterea varfului unei mufe de la casti, cele 2 parti ramase blocate inauntru calculatorului, si este greu de scos?

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

20 de lei

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde, daca se poate prinde si scoate cu o penseta speciala sau trebuie schimbata intreaga mufa.
Costul interventiei poate fi de la 10-20 lei (in primul caz) pana la 60-80 lei (daca trebuie schimbata mufa mama).

| Alphahkbg explică (pentru Bula):

Cum adica "mufa mama"?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Alphahkbg):

Mufa mama este ceea cu gaura, IN care se baga, iar mufa tata este ceea cu VARF, care se baga (in cazul tau mufa de la casti).
La tine s-a rupt mufa jack-tata si a ramas in mufa mama.

Sper ca nu e prea complicat...