| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Cand am luat pc mergea perfect, se aprinde in 3 sec windowsul acum dureaza cateva minute. Cand sting pc face un zgomot urat, pare a fi de la hard, nu stiu, se aprinde greu, merge mai greu cand sunt pe Youtube, cand se schimba videoclipul 1 sec apare imaginea neagra. Ce este de facut?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cand ai luat pc-ul mai exact? Componente se duc si ele, sistemele de operare iti adauga din ce in ce mai mult. Fa-i o curatare hardware, software, apoi vezi temperaturile, urmareste hdd-ul cu hdd sentinel, poate "e pe moarte"; si adauga un ssd daca ai buget. Si-o reinstalare de windows in functie de ce pc ai. Si "Cam aia poti face".

| Girbita_Sami_1999 explică (pentru CM7YRE):

Pc l-am luat cam acum un an sa zic

| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi cu el la service sa il curete si sa il verifice. Sau sa mergi in garantie daca mai e valabila, si ar trebui sa il repara gratuit.

| Girbita_Sami_1999 explică (pentru Wr3nch):

Da am garantie si cred ca nu pot sa il curat eu de praf