| Stefanut12345242 a întrebat:

Cand conectez monitorul la placa video cu hdmi merge dar daca il conectez si pe al doilea la placa de baza nu se vede nimic pe el.Ce as putea face sa se vada si pe al doilea?

Răspuns Câştigător
| Vladut2000L a răspuns:

Nu te lua dupa anonimg nu stie ce zice poti sa ai conectat si la placa video si la cea integrata pe procesor (ce procesor ai) te duci in bios si ai o optiune sa dai enable la placa video integrata (ce placa de baza ai Asus, asrock depinde cauti pe yt sau google cum activezi din bios placa video integrata in functie de carca placi de baza) dupa ce ai facut setarea in bios si salvezi conectezi monitorul si dai un restart si ar trebuie sa mearga (daca ai placa viode integrata ep procesor daca nu nu ai cum).

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îți iei placă video care suportă mai multe monitoare.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să legi monitoarele la aceeași placă video. Nu merge în același timp și placa video integrata și cea dedicată.

| Bizon95 a răspuns:

Connecteaza amandoua si apoi... REBOOT
NO SHlT, asta e tot ce trebuie sa faci... din experienta mea, inclusiv pe windows-ul cel mai 10, nici o detectie de monitoare nu merge cum trebuie fara reboot

daca tot nu merge, atunci ai o problema cu placa video sau chiar cu sursa (cand pui 2 monitoare creste curentul consumat de placa video... asta se vede in Aida64 daca ai senzor de amperi)