| DoctorOtker22 a întrebat:

Salut, cand dau restart la PC ( windows 10) imi apare imaginea asta. :https://goo.gl/images/EFRcsw. si nu isi mai revine, trebuie sa il sting si sa il reaprind din buton-ul de la Pc ca sa mearga, cum pot face sa mearga sa ii dau restart?

13 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns (pentru danbnz):

Asa!

| danbnz a răspuns (pentru cfrtobias):

Asa ce? Doar nu ai citit intr-un minut articolul respectiv...

| DoctorOtker22 explică (pentru danbnz):

Nu prea imi dau seama din articol ce sa fac, te rog frumos zi si mie cum fac ca sa mearga sa ii dau restart la Pc asa in mare, stiu ca sunt noob.

| danbnz a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Of... sunt multe de zis, de aia ti-am dat link catre articol.

In principiu windows face figuri din astea cand isi ia un update major, si nu ar trebui sa dureze mai mult de o ora si ceva... uneori updatarea esueaza si se blocheaza ca la tine.

Da-i un hard shut down (tine apasat butonul de power cateva secunde, pana se opreste pc) si apoi incearca sa-l pornesti din nou ca sa sari peste faza cu update-ul.

Daca tot nu vrea, incearca sa-l bootezi cu dvd-ul de instalare... intri in BIOS, schimbi ordinea de bootare samd (presupun ca pe astea le stii).

Lasa raspuns aici sa vedem si noi cum te descurci si cum te putem ajuta... o scoatem noi la capat nu te descuraja.

| DoctorOtker22 explică (pentru danbnz):

Multumesc, am rezolvat merge sa ii dau restart direct din ''start'' dar mai am o problema, eu am vrut sa ii dau restart pentru ca asa mi-a cerut la Trouble shoot la windows update : https://imgur.com/a/LBehxGy ( dupa cum vezi acu nu imi mai apare) zice ca nu exista probleme dar la windows update tot apare eroare asta : https://imgur.com/a/mfNON12 care sa fie cauza?

| danbnz a răspuns (pentru DoctorOtker22):

E o eroare de la Microsoft cand sunt update-uri recente, au serverul super busy.
Daca merge windows nu-ti bate capul... ii dai update alta data.

| BobocelMihai a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Nu ai internet. Chiar daca pictograma arata ca are agentul de update nu primeste net.

| danbnz a răspuns (pentru BobocelMihai):

Si eu am patit la fel desi netul mergea sigur.

| DoctorOtker22 explică (pentru BobocelMihai):

Am internet...

| cfrtobias a răspuns (pentru danbnz):

Si eu voiam sa caut pentru update ca mi-am dat seama ca aia e si ai dat tu

| Bogdan70001 a răspuns:

Trebuie pur si simplu sa-l lasi si sub nicio forma sa nu-l inchizi.Isi face update

| DoctorOtker22 explică:

Dar l-am lasat peste o ora si nimic...