| anonim_4396 a întrebat:

Salut cand deschid pc—ul se incarca putin windows—ul apoi se restareaza.Am schimbat windows—ul si am incercat cu alt hardisk, ce pot face?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| untaken a răspuns:

Posibil sa fie din cauza procesorului sau din cauza placii de baza. Doar un specialist iti poate spune exact ce problema are, dupa ce se va uita la PC.

| untu a răspuns:

Du-i PC-ul la reparat la unservice autorizat! Nu ai ce sa faci!

| TeRogLasama a răspuns:

Cred ca placa de baza.Sau bateria,

| untaken a răspuns (pentru TeRogLasama):

Unde ai vazut PC cu baterie?

| TeRogLasama a răspuns (pentru untaken):

Daca ii deschichizi carcasa are undeva pe placa de baza o baterie rotunda.

| untaken a răspuns (pentru TeRogLasama):

Nu are treaba aia.

| Pentrak0 a răspuns:

E posibil sa fie de la placa de baza ceva...

| TeRogLasama a răspuns:

Sau sursa am uitat de asta.

| Hellofriends a răspuns:

Am pațit şi eu ceva asemănător, a trebuit doar să il curat de praf fiindca se supraincalzea. Incearca

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia o perie de zugravit, perfect curata, si un aspirator si curata placa de baza. Ia pasta termoconductoare, curat-o pe cea veche si da cu una noua intr-un strat subtire dar prin care sa nu se vada procesorul. Daca nici asa nu merge este defect sesizorul de temperatura de pe placa de baza. Trebuie dus in service.