| grigorearzoiu a întrebat:

Salut cand incerc sa instalez windows 8.1 pe un laptop Asus primesc eroarea asta https://imgur.com/gallery/tqP0z Ce pot face? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu se ti se gaseste hardul de catre bios

| grigorearzoiu explică (pentru RAY):

Ce as putea sa fac incat sa mi-l gaseasca?

| RAY a răspuns (pentru grigorearzoiu):

Sa instalezi de pe dvd prin bios uefi daca nici atunci nu merge inseamna ca hardul nu este bine bagat

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Probabil pentru ca nu instalezi in mod UEFI.
ai optiunea de boot in mod Legacy.
ca sa bootezi in UEFI trebuie de asemenea, daca e un stick, sa fie scris pentru a boota in mod UEFI.
o adoua optiune: formatezi hdd. si instalezi in mod Legacy insa pierzi in randament.

| Gentlemans a răspuns:

Instaleaza windowsul care l-ai avut inainte si a functionat, probabil e blocat pe windows 10 sau mai sus.