| Antonies a întrebat:

Când intru in jocuri gen cs.go sau programe mai avansate mă deranjează unitatea că face un zgomot tare. ce trebuie sa îmi cumpăr să nu se mai audă? Am înțeles că un cooler de 120mm care sa fie silențios... De mers nu merge greu, doar că de aude zgomotul și mă deranjează mai ales seara când e liniște.Dau funda celui mai bun răspuns.

2 răspunsuri:
| Cheama_Cristii_1993 a răspuns:

O solutie ar fi sa indentifici ce cooler face zgomot. Degeaba pui cooler de 120mm daca cel de pe placa video face galagie. Pt coolerele cpu si gpu, se curata, aplici pasta pe cpu/gpu si o sa mearga mai bine. Pt cel al sursei, fuci sursa la o benzinarie si o sufli cu aer comprimat de praf

| Antonies explică (pentru Cheama_Cristii_1993):

Nu stiu sigur care e, stiu doar ca este situata aici in partea din fata a unitatii, nu ventilatorul din spate.