| Saiko10 a întrebat:

Cand intru in UNELE jocuri, monitorul se opreste si imi arata no signal, dar daca ies din joc isi revine la normal, eu suspectez ca este o problema cu monitorul meu pentru ca pe monitorul vechi mergea acest joc fara nici o problema, ma gandesc ca este ceva de la rezolutie dar am tot schimbat rezolutia din steam si din pc si nu merge, aveti vreo idee de la ce ar putea sa fie? Si daca da cum o pot rezolva.
Multumesc.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poate ai probleme cu un cablu sau cu internetul.

| Saiko10 explică (pentru Celcestietot):

Imi arata no signal numai cand intru in joc cand ies isi revine la normal instant, si netul merge perfect, deci asta nu poate fi problema.

| Celcestietot a răspuns (pentru Saiko10):

La ce joc/jocuri de exemplu se intampla asta?

| Saiko10 explică (pentru Celcestietot):

Un joc numit Trove poate stii de el.

| Celcestietot a răspuns (pentru Saiko10):

A da, îl știu. Îl jucam când dabia apăruse pe Steam. Poți încerca să ștergi jocul de pe PC și să îl reinstalezi. Dacă nu merge, eu îți recomand să te duci la un specialist, să vină el la tine sau sa te duci la un service.

| Saiko10 explică (pentru Celcestietot):

Mersi de ajutor, o sa incerc.

| flixbuster a răspuns:

Windows are o rezolutie.
Steam are o rezolutie.
Jocul are alta rezolutie.

Daca poti gasi rezolutia jocului printr-un fisier sau in registri, o poti schimba de acolo.

Strict legat de Trove: https://bit.ly/2I6sWT1

| Saiko10 explică (pentru flixbuster):

Mie nu imi apare rezolutia prea mica, cum era cazul pe acel forum, mie pur si simplu imi spune no signal.

| flixbuster a răspuns (pentru Saiko10):

Super, ai setata o rezolutie invalida/nesuportata de monitor in fisierul de configurare. Poate nu este aceeasi situatie (desi e comparabila) dar solutia tot aia e - schimbi rezolutia cumva inainte de pornirea jocului via registri/fisiere configurare.