| SergiuCJxd a întrebat:

Cand intru intr-un joc care consuma ceva mai mult, memoria imi urca peste 90%. Stiti careva din ce motiv.(am gtx 750 ti 2 gb, 4 gb ram)

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi mersi ca iti merge si nu crapa cu doar 4 GB...

| N0xEterniS a răspuns:

Pentru ca aplicatia respectiva cere, are nevoie de toti 4 GB. Daca tu ai avea 8 GB si aplicatia cere 8 GB, pai te astepti ca tii foloseste pe toti, sau aproape toti. Nu e motiv de ingrijorare, pur si simplu sunt necesari aplicatiei. Mai pune-ti inca 4 si nu o sa ajunga la 90%.

| Ssssmokin a răspuns:

Programul are nevoie de memoria aceea. Incearca sa mai opresti din aplicatiile din background sau de care nu ai nevoie. Atata timp cat nu primesti nici un fel de eroare, este ok

| PainTech a răspuns:

Salut!
Cantitatea de 4 GB RAM nu mai este suficienta pentru 2018. Multi specialisti recomanda cel putin 8 GB pentru utilizatorii normali / low-gaming.

Daca momentan nu ai suficient bani pentru a cumpara inca 4 GB RAM, poti astepta pana anul viitor. Cu intrarea unor noi companii in industria modulelor de memorie, se zvoneste reducerea considerabila a preturilor. In prezent costul unui GB este undeva la 50 de lei.

O zi buna!