| Andrei2023 a întrebat:

Cand ma joc un joc mai performant, nu cs 1.6 sau din astea facute inainte de anul 2000, de ex half life 2 sau cs source, dupa ce ma joc un pic, se restarteaza pc. Am vazut pe unele site-uri ca poate fi cooler-ul, adica nu ca poate fi, chiar asta este, ca se restarteaza ca sa nu se arda. Asta o fi, sau mai aveti si alte pareri?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Ceva de genu pateam si eu la PC vechi si era de la faptul ca era dus coolerul. Desteptul ala de la service m-a facut sa schimb si sursa dar tot se oprea si abia gasisem cooler pentru el. Apropo ca tot ziceai ca se blocheaza, ce specificatii are?

| Andrei2023 explică (pentru Zaygon):

Pai, se blocheaza pur si simplu, ingheata, nu mai raspunde la nici o comanda, cand ii dau restart nu imi arata ceva gen vreo eroare sau vreun crash, pur si simplu se blocheaza, ii dau restart si se deschide normal...

9 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Ai scris ca ai curatat de praf ai pus si tu pasta conductoare la procesor? ai verificat daca ventilatorul racirea mai mergea dupa curatare? ca sa fii sigur ca nu este de la sursa schimb-o si dupa aia verifici la procesor.

| Andrei2023 explică (pentru EneCristian):

Pai, nu l-am curatat pe dinauntru, l-am curatat doar in afara, nu am umblat pana la pasta, probabil trebuie curatat si inauntru, mai astept cateva raspunsuri.

| iAMVi a răspuns:

Să nu fie de la sursă

| Andrei2023 explică:

App, cate o data se restarteaza cand le deschid, un fel de crash, dar nu da nici o eroare.

| Andrei2023 explică:

Si faza e ca am curatat acum 2-3 zile pc, deci de la praf nu cred ca are cum sa fie...

| Andrei2023 explică:

Si mai e o faza, cate o data se blocheaza pc, dar rau de tot, tot asa pe jocuri cum am zis mai sus, si trebuie sa ii dau restar manual din buton.

| Andrei2023 explică (pentru Andrei2023):

Prin "se blocheaza rau de tot" ma refer ca nu mai raspunde la nici o comanda, nici macar sa bag jocu in bara, si sa il inchid cu task manager.

| Andrei2023 explică (pentru Andrei2023):

Si sa va mai zic ceva, de exemplu, pe Half-Life 2 simplu merge perfect, rar se intampla sa se blocheze sau sa isi dea restart, dar pe episode one se blocheaza dupa 5 minute sau si mai rau se restareaza direct cand il pornesc, imi da crash, desi sunt cam aceleasi cerinte de pc...