| mafiot1 a întrebat:

Salut cand se va opri definitiv suportul pentru Yahoo si Yahoo messenger?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu stiu de unde ai aflat tu ca suportul Yahoo va fi oprit. Daca te referi la Messenger, acesta nu va mai fi disponibil, incepand cu 5 august, ca versiune instalata pe pc sau laptop. Contul Messenger va putea fi accesat din browser sau de pe dispozitivele mobile.
Cei de la Yahoo spun ca vor reveni mai tarziu cu o noua versiune pentru desktop, imbunatatita, care sa raspunda nevoilor actuale ale utilizatorilor si sa concureze cu celelalte mijloace de comunicare disponibile online. Trebuie sa recunoastem ca Yahoo Messenger, asa cum il cunoastem noi, e invechit si trebuie modernizat. De aceea va fi scos din uz pentru o anumita perioada (nedeterminata).

| mikkyfikky a răspuns:

5 august
Funda?