| AlexandruRz a întrebat:

Salut, cand tin apasat tastele de la tastatura se interupt constant si revin.Nu stiu ce sa fac, probabil este o setare si am activat-o din greseala.

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Ai activat sticky keys mai jos ai cum sa dai disable.

https://www.youtube.com/watch?v=KujKtrOR1Jw

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Oricare tasta apasata in continuu transmite o serie de coduri repetate, cu pauze intre ele.
Cand apesi mai lung tasta, acest "tren" de coduri (in total 16), se memoreaza intr-o celula de memorare si se elibereaza cand lasi de tasta.
Daca numarul codurilor este mai mare de 16, atunci se pot aude semnale acustice (beep-uri) de avertizare, in functie sistem.