| Frank51 a întrebat:

Când vreau să comand ceva de pe eMAG și am în cos și o subscripție genius, livrarea tot 19 lei costa... Poate e valabil la comanda următoare sau cum? Doar produse genius am avut în coș.

2 răspunsuri:
| Frank51 explică:

Nevermind... scrie la conditii ca trebuie sa fie minim 100 de lei comanda.

| dannyel86 a răspuns:

"Te poți bucura de beneficiile eMAG Genius dacă ești din București, Brașov, Cluj, Constanța, Iași, Timișoara sau din localitățile limitrofe acestora

Lista completă de localități:
București
județul Ilfov
Brașov, Codlea, Christian, Ghimbav, Săcele, Sânpetru
Cluj-Napoca, Florești
Constanța, Ovidiu, Mamaia, Mamaia-Sat, Năvodari, Palazu Mare
Iași, Miroslava
Timișoara, Giroc"

Mai jos ai regulamentul, unde scrie:

"Livrare prin curier (standard) gratuită, în localităţile menţionate în Anexa 1 pentru comenzile care conţin Produse eligibile de cel puţin 100 lei (TVA inclus).
Prin excepție, nu beneficiază de livrare prin curier (standard) gratuită comenzile care conțin, pe lângă un Produs eligibil, și un produs din categoriile menţionate în Anexa 2, dar şi alte produse de dimensiuni mari, pentru care se plăteşte taxa de livrare,
indiferent de valoarea comenzii."

https://s13emagst.akamaized.net/......Genius.pdf