| Co1998 a întrebat:

cand vreau sa instalez un windows nu imi apare nici o partitie pe care sa-l instalez si nici nu pot sa fac si cand vreau sa deschid laptopul imi da o eroare. AJUTATI-MA SUNT DISPERAT.DAU FUNDA!

10 răspunsuri:
| Bοgdαη a răspuns:

Salut!
Chestia asta e din cauza hard-ului, ori nu e pus bine ori s-a stricat! Una din aceste doua...
Bafta!

| Co1998 explică (pentru Bοgdαη):

Daca s-a stricat poate fi reparat?

| Bοgdαη a răspuns (pentru Co1998):

Da,e foarte simplu. il duci imediat la reparat sau daca nu iti iei altul!

| johnnyboby a răspuns:

Specifica ce windows vrei sa instalezi daca e windows xp intra in bios si schimba setarea AHCI in IDE.deci unde vezi scris AHCI alege optiunea de IDE sau s-ata

| Co1998 explică (pentru johnnyboby):

Windows 7

| Co1998 explică (pentru johnnyboby):

Windows 7

| johnnyboby a răspuns (pentru Co1998):

Ok windows 7 nu vezi partitiile sau nu vezi hardiskul? scrie aici ce fel de eroare iti apare ca sa te putem ajuta sau fa o poza cu telefonul

| Co1998 explică (pentru johnnyboby):

Cand vreau sa deschid laptopul apare "A Disk read error occured Press ctrl+alt+del to restart" si daca vreau sa instalez windows, cand trebuie sa aleg partitia unde sa se instaleze windowsul, acolo e gol nu e nici o partitie nimic, si nu pot da next.

| Co1998 explică:

Cand vreau sa deschid laptopul apare" A disk read error occurred. Press ctrl+dalt+del to restart" si cand vreau sa instalez windowsul merge dar cand trebuie sa aleg partitia pe care sa se instaleze windowsul, acolo nu apare nimic, e gol, nu apare nici o partitie nimi, e golo si nu pot da next.VA ROG AJUTATI-MA!

| johnnyboby a răspuns (pentru Co1998):

Mda...e o problema u hardiskul e posibil sa fie defect dar ca sa fii sigur de asta intra in bios si vezi daca il gasesti acolo sau ar face bine sa faci o scanare de baduri.sau incearca sa instalezi windows xp si vezi daca iti vede hardul