| anonim_4396 a întrebat:

Cand vreau sa instalez windows 10 pe stick cu media creation tool la windows 10 setup imi arata limba, editie si 64-bit sau 32-bit.Problema e ca la editie imi arata doar Windows 10 normal, Home single language si N.Problena e ca eu am windows pro.Am incercat sa instalez cu windows 10, dar cand bagam stickul in alt calculator imi cerea cod(key).Cred ca asa o sa faca si daca instalez windows n sau home single language. Vreun sfat?(Ca sa imi apara optiunea de pro)Dau funda

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia programul Rufus si instaleaza cu el. Cat despre faptul ca-ti cere codul (Key-ul) asta este normal in procesul de conbatere a pirateriei. Doar nu crezi ca totul este gratuit?!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Bai baiete" sa-i spui tatalui tau! Eu am mai multe vacante si concedii decat ai tu ani de viata. Invata sa te porti civilizat pe net.
cat despre Windows, daca il ai legal, de ce iti cerea key-ul? S-au de ce n-ai key-ul?

| gandislenderman a răspuns (pentru Salontanul):

Instalam cu unealta originala pe stick si imi cerea versiunea mea de windows, dar nu imi aparea optiune.Am windows 10 pro. Daca nu stii nu raspunde

| Salontanul a răspuns (pentru gandislenderman):

Nu ca nu stiu nu-ti voi raspunde ci din doua motive: m-ai jignit si nu ti-ai cerut scuze si al doi-lea ca ti-am explicat ca imaginea de Windows se poate scrie pe stick cu Rufus si nu vrei sa asculti. Este un soft mai bun decat MCT. Asa ca sa fii sanatos!

| gandislenderman a răspuns (pentru Salontanul):

Nici n-am nevoie de raspunsul tau.Chiar si asa tu tot n-ai inteles nimic

| gelu1970 a răspuns:

Iti descarci o imagine iso de pro
daca ai instalata o licenta reala de pro nu te sfatuiesc sa o stergi.
incearca recovery. asa o sa iti mentii activarea si licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți să dai skip când îți cere.

| gandislenderman a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi apare optiunea

| anonim_4396 explică (pentru gandislenderman):

Ai windowsul activat deja cand pornesti Media Creation Tool?
Mie imi apare..ciudat.

| gandislenderman a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| gandislenderman a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa imi arate si optiunea de pro