| anonim_4396 a întrebat:

Salut, când vreau sa instalez Windows 7 nu apare nimic!
Bag CD-ul, dau rr,am umblat la BIOS, dar nu apare nimic se deschide Windows-ul vechi.

2 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Pai normal cand pui cd an cdrom ar trebui sa til citeasca ati spune sa astepti ceva sec dupa care trebuie sa apesi pe orice tasta daca nu umbla an bios si la primari ai dai cdrom ai save dupa care ar trebui sa-ti mearga daca nu cd nu este butabil

| horia2012 a răspuns:

- In BIOS la "First boot device" CD\DVD,
"Second boot device" HDD.
- Daca e asa si nu-ti vede DVD-ul inseamna ca DVD nu e bootabil.
- Descarca alta imagine si faci alt DVD. - Pentru a verifica daca DVD e bootabil, direct nu poti. Descarca PowerIso. Nu e gratis, dar pentru ce-ti trebuie e bun:
http://www.poweriso.com/.
- Procedeaza asa:
- Bagi DVD in unitate.
- Deschizi programul,
Te duci in meniu pe "Copy", alegi
"Make CD|DVD Inage File"
-Alegi driver-ul
-Alegi ISO
-Alegi un nume si unde o salvezi
-OK
Dupa ce ai terminat, inchizi -deschizi programul inca odata, meniu,"Open", te duci acolo unde ai salvat imaginea facuta de tine si DACA E BOOTABILA o
sa-ti apara in fereastra din stanga jos,
mesajul "Bootable image".