| AlinSeven a întrebat:

Salut, cand vreau sa instalez windows-ul, pe la sfarsitul setup-ului imi apare o eroare:"Windows cannot install required files. Make sure all files required for installation are available and restart in the installation. Error code: 0x8007045D". Pana acum tot cu acelasi windows am facut si pe acelasi laptop, nu am avut problleme, inainte sa-l instalez a inceput sa-mi mearga din ce in ce mai greu iar acum imi apare aceasta eroare la instalare, ce pot sa-i fac, placute de ram nu am, am rami standard.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Banuiesc ca instalarea se face de pe un CD/DVD.
Cel mai probabil fisierele de pe acel disk nu mai sunt ok. Iti recomand sa refaci un DVD cu Windows si sa reincerci instalarea.
De asemenea, daca ai instalat de foarte multe ori pe hard un sistem de operare, e posibil ca sectoarele de boot sa fie stricate, deci va trebui sa schimbi hard-ul.
Incearca prima varianta si te astept cu un rezultat.

O zi buna!

| AlinSeven explică (pentru Roxin):

Acum mi-a aparut asta in BIOS http://tinypic.com/r/9iv8s9/8, inainte imi aparea altfel.

1 răspuns: