| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Capatitatea partitiei C:/ este de 25 Gb si mie imi spune ca mai am doar 1gb liber. Am intrat in C:/ am selectat tot de acolo (prflog, progfiles, windows, user ) si imi spune ca sunt ocupati doar 10gb. Unde sunt ceilalti 14 Gb?

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| sdhashsah a răspuns:

Si cu memoria virtuala si hibernarea nu ai facut numic, ca si de acolo mai castigi 8gb pe putin.

14 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Virusati, da`i un scan pe C cu Antivirusul

| GDubStep a răspuns:

Ai un virus. Eu nu stiu cum se sterge. Dar daca pui alt windows si daca formatezi c. e bine Succes

| sdhashsah a răspuns:

CE windows ai? Cati gb de memoria ai?

| GDubStep a răspuns:

Nu prea il detecteaza antivirusu. ( parerea mea)

| horia2012 a răspuns:

Probabil ai instalat si dezinstalat multe programe, jocuri...
Cauta programe de curatire junk-uri.
Uite aici unul gratis:
http://www.piriform.com/ccleaner
Eu folosesc Tracks Eraser Pro, dar nu e gratis.Il gasesti pe alte site-uri.
Fa o curatare si cu programul Windows-ului.
Dac adupa toate astea si dupa 2-3 zile nu recuperezi spatiul de pe HDD, reinstaleaza sistemul. Presupun ca ai Windows XP, pentru ca numai el se "umfla" asa.Nu ai virusi.

| ediroman123 a răspuns:

Fai o defragmentare

| al3xander a răspuns:

Pai mai sunt fisiere de paginare ("C:\pagefile.sys"), fisierul de hibernare ("c:\hiberfil.sys") care sunt fisiere ascunse de sistem si nu le poti vedea (pana cand nu activezi tu optiunea din control panel->folder options). incearca sa cureti calculatorul de fisiere temporare cu ccleaner http://www.piriform.com/ccleaner/download ca sa mai faci spatiu si sa stergi din programele de care nu ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sdhashsah):

Vista 32 biti, 2gb RAM

| shannygelu a răspuns:

In memoria virtuala a pc ului

| sdhashsah a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca dezactivezi hibernarea si memoria virtuala mai castigi 8gb, mai fa o curatenie cu ccleaner cum a spus si al3xander si vezi ce rezulta. http://www.google.ro/......http?/cse

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sdhashsah):

I-am dat cu CC Cleaner, AVG si Advanced System Care si in total mi-au curatat 8Mb

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sdhashsah):

Si cum scap de alea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sdhashsah):

Poti sa-mi dai ceva mess/skype?

| sdhashsah a răspuns (pentru anonim_4396):

Calin_behtuk@yahoo.com
Ti-am dat un link acolo mai sus dai pe el si te duci pe al doilea rezultat cel din 24-nov-2012, te uiti la tot tutorialul si vei gasi de unde sa dezactivezi >el iti arata pe windows8 dar este asemanator ca vista.