| CM7YRE a răspuns:

A doua, adica 760 OC-ul e mai buna. OC vine de la Overclock, si-ti da un pic mai mult boost.Recomand totusi eMAG, iesi ceva mai ieftin(nu cu mult, dar totusi):
http://bit.ly/1qL7NgH

| Jipa95 a răspuns (pentru CM7YRE):

Nu cumva ai merge pe GeForce GTX 760 DirectCU II? au cele mai bune raciri astea si in plus, mare diferenta de performanta nu prea este intre ele.

| CM7YRE a răspuns (pentru Jipa95):

Ai dreptate, dar daca tii neaparat la performanta, iei ceva putin mai ridicat, deci OC-ul. Si de ce nu ar fi OC-ul mai buna la racire? Pentru ca e OC, si-i ridica putin temperatura, nu stiu cu cat, dar ii da cateva grade in plus fata de DirectCU II. Si e cam "logic" in general, ce e mai scump sa fie mai bun nu? Fiecare merge pe ce vrea, in genral e bine sa strangi mai multe pareri asupra unui lucru. Pe urma te convingi singur ce e bun si ce nu.

| AwakexD a răspuns:

Nu stiu care are racirea mai buna. Multumesc de raspunsuri. Dar de configuratie ce parere aveti? Ar merge orice joc nou aparut?

| Jipa95 a răspuns (pentru AwakexD):

Prietene du-te catre GeForce GTX 760 DirectCU II are cea mai buna racire, si normal, duce toae jocurile pe ultra 55-60 fps.