| SebiE30 a întrebat:

Care dintre aceste telefoane vi se pare mai bun si de ce? Va rog aduceti-mi argumente pro si contra. Diferenta intre ele este de doar 100 de lei. Huawei P10 Lite si Samsung Galaxy J7 2017. Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jhonny22 a răspuns:

Daca stai sa te gandesti, au acelasi software, android...deci aici sunt egale, diferenta intre ele, o face doar camera, si rapiditatea lor, daca cauti un telefon pentru poze si browser doar, mergi pe Samsung, daca cauti un tel pentru jocuri, diferite programe ca office sau Adobe, mergi pe Huawei!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung Galaxy J7 2017
desigur

| OnePiece a răspuns:

Samsung sunt prastii la pretul asta.

| Mario1994 a răspuns:

Hei, Sebi. Daca vrei calitate mai buna, camera foto super, baterie puternica, fara sa se blocheze, fara si alte probleme sa alegi P10 lite. Eu nu mi-as lua Samsung ca sunt telefoane proaste. Huawei nu se compara niciodata cu Samsung la calitate! Eu am P10 lite blue si sunt foarte multumita. Face poze foarte clare si frumoase, ma tine bateria o zi. Nu se blocheaza deloc, am 450 fotografii, 4 jocuri, 4 aplicatii descarcate, tot nu se blocheaza, nu face figuri. Merge excelent. Il am de 3 luni. Am facut o alegere buna. P10 e cel mai bun. Am testat J7 si nu e impresionant nimic, nu are ce are Huawei P10 lite.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mario1994):

Si eu ii detest pe Samsung, dar sa nu exageram de-acum. Nu sunt proaste, multe modele sunt excelente, insa au preturile umflate binisor iar interfata aia a lor de Android e facuta cu picioarele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Eu tot pe Huawei aș merge, e excelent.
Camera, baterie, performanța, design, memorie. totul e perfect.

| Mario1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceau, sunt de acord! Ai perfecta dreptate. Eu nu regret ca am Huawei. Nici nu l-as da pe telefonul meu pentru Samsung.

| leapșa a răspuns:

Si Samsung are o camera buna.
Numarul de pixeli nu fac o diferenta mare cand diafragma este mica. Diafragma imbunatateste cu mult calitatea pozelor, dar asta poti vedea tu singur, ducandu-te intr-un magazin si incearcand ambele telefoane. Eu unul pun mare accent pe camera si cea de la J7 pare tentanta, dar n-as alege fara sa o incerc si pe cea de la P10.
Dar P10 are un plus pentru ca are 4gb RAM, (ceea ce este foarte important la un telefon Android. Cu 4 gb iti merge telefonul snur) si o memorie interna dubla fata de J7.
De altfel procesorul este cu mult superior la P10.
Deci mergi pe Huawei.

| Madness345 a răspuns:

Hai salut, daca vrei un telefon de mare eleganta ti.as recomanda Samsung in unele cazuri, dar aici este vorba despre altceva. J7 este bun, nimic de zis foarte multe straturi de sticla, baterie buna dar iata ca p10 il intrece, are bateria foarte foarte buna ceea ce inseamna ca navigheaza foarte rapid intr-un timo foarte scurt, camerele sunt unele geniale, deci daca j7 o are pe spate de 12 sa zicem, p10 o are pe fata de 12, deci fa comparatia, iti recomand p10 este un telefon foarte reusit.