| Warchild a întrebat:

Salut,
Care dintre cele 3 softuri de mai jos le recomandati avand in vederea calitatea video si audio a inregistrarii si a dimensiunii fiesierului final. Pareri pro si contra.
FRAPS
BANDICAM
CAMTASIA

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Camtasia e ok per total daca vrei sa inregistrezi ce faci pe desktop, gen toturial ceva. Pentru jocuri, eu prefer msi afterburner(are si optiune sa filmeze cu ce codec vrei tu, si cu setarile dorite de tine de calitate).

| Gonrax a răspuns:

Fraps e cel mai nasol program pe care l-am avut pentru filmare.
Bandicam e bunicel, iar Camtasia nu e bun pentru jocuri, și filmează doar în 30 fps.

Eu m-am mutat pe OBS, pentru că e mai bun ca astea 3 combinate.

| Warchild explică (pentru Gonrax):

Suna promitator OBS mai ales ca e open source

| Warchild explică (pentru sltlp):

MSI spune totul, intre ale gamingului, am sa incerc si acest soft.Fiecare din softuri cred ca au puncte pro si contra, acum eu caut un soft care sa filmeze hd pana la 1080 pe you tube si sa nu ocupe foarte mult spatiu(vezi fraps).

| Warchild explică:

Mai astept de sugestii pentru alte softuri happy