| AlexBoy88 a întrebat:

Salut, care dintre consolele de jocuri este mai buna?
-xBox 360
sau
-PS3
Vreau PRO si CONTRA la anandoua.
Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ambele sunt console foarte bune. AM scris eu cateva diferente in acest articol(multi au intrebarea asta).
http://essentialroit.blogspot.ro/2013/11/ps3-sau-xbox-360.html
Eu sincer prefer ps3-ul pentru numarul mare de exclusivitati si multiplayer-ul gratuit.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Xbox 360 a aparut undeva prin 2005-2006 iar ps 3 dupa el. Comparativ ps are o grafica mult mai buna reda jocurile mult mai ''smooth'' decat consola Xbox happy

| CaLyStuu a răspuns:

Amandoua sunt bune. Numai ca PS3 era inainte de xbox360.

| RaduIulian88 a răspuns:

Parca xbox sunt mai bune cel putin eu unul nu as da bani pe un ps3. Da acum fiecare cu gandirea lui http://bit.ly/1l6ACFF

| RoberTCr90 a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune.Cand au aparut, un prieten de-al meu si-a luat xbox 360. Am vazut cat e de fain si am cerut si eu unu parintilor mei si ei mi-au luat PS3. Nu pot zice ca regret pentru ca si acuma inca ma joc pe ps3 dar stii cum e, daca ai un prieten cu xbox si tu ai ps3, dupa 2-3 ani ti-ai dorii xbox 360. Dar nu pentru ca e mai fain dar te-ai saturat de ps3 sa zicem si cand vezi la prieteni pare mai fain. Sfatul meu este sa-ti mai tii banii si sa-ti iei xbox one sau ps4. Merita mai mult zic eu.Eu dupa ani buni de joaca pe ps3 acuma vreau xbox one, doar ca sunt clasa a 8-a si stiti cum e, evaluarea nationala bla bla. Trebuie sa facem ne dam silinta uneori pentru lucrurile dorite happy.