| AndreiMircea22 a întrebat:

Salut!
Care este cel mai potrivit limbaj de programare pentru cineva care vrea sa între in domeniul It și care are cunoștințe 0?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci.
Daca vrei sa inveti programare in adevaratul sens al cuvantului cel mai bine e sa incepi cu C. E un limbaj low level care te ajuta sa intelegi ce inseamna programarea.

Daca vrei sa inveti programare doar ca sa faci niste chestii legate de programare web asa... ca hobby sau ca programare prinsa duap ureche si nu te intereseaza decat partea de web sau mai stiu eu ce... php

| Den1sa a răspuns:

Daca nu stii nimic ti-as recomanda sa incepi cu Pascal e un limbaj de programare forte usor iar daca incepi sa inveti dupa poti incerca si altele : )